Zpět
Zpět
Inkontinence: tichý problém řady žen - V harmonii s tianDe

Inkontinence: tichý problém řady žen

Těhotné ženy, ženy po porodu, po gynekologických operacích, ženy v menopauze, ale také muži a děti. Inkontinence si příliš nevybírá, snad i proto neexistuje jen jeden druh této poruchy.

Za nejrozšířenější typ považují lékaři stresovou inkontinenci. Nehledejte však souvislost se svým psychickým rozpoložením, onen stres zde představuje vysokou fyzickou zátěž. Pokud se náhle zvýší nitrobřišní tlak, například při zvednutí břemene, poskočení, ale také v důsledku kýchnutí, zakašlání či smíchu, který zároveň převýší tlak odporu, močový měchýř moč neudrží. Příčinami jsou v takovém případě oslabené svalstvo močového měchýře a jeho svěrače či pánevního dna. Stresová inkontinence potkává obvykle ženy kolem 45 let, ženy po porodu nebo s vyšší váhou.

JAK SI POMOCI

Pokud vás některý z těchto problémů potkal, nezoufejte. Inkontinence je řešitelná, často se dá vyléčit, případně lze její důsledky velmi dobře zmírnit. Právě proto je tak důležité o nechtěném úniku moči nemlčet a jednat. Čím dřív totiž začnete, tím dříve se tohoto tichého společníka zbavíte.

ÚČINNÉ CVIKY

Močový měchýř ovládají svaly pánevního dna, díky nim máte plnou kontrolu nad tím, kdy moč vypustíte. Abyste tak dokázali inkontinenci ovládnout, musíte pochopit, kde tyto svaly jsou a jak je posilovat. Odborníci doporučují cvičit zejména Kegelovy cviky a cviky Ludmily Mojžíšové. Kegelovy cviky vynalezl v roce 1948 americký gynekolog Arnold Kegel, přičemž se jedná o sérii procvičování a zpevňování svalů v oblasti pochvy, močové trubice a konečníku. Cvičení není určené pouze pro inkontinenci, pomáhá ženám také ke zvýšení vzrušivosti, vaginální lubrikaci a snadnějšímu dosažení orgasmu. Cviky se praktikují přímo při močení, dále v leže a na břiše. Aby bylo cvičení opravdu účinné, měli byste jej vždy konzultovat se zkušeným fyzioterapeutem. Pokud si jej chcete jen vyzkoušet, podívejte se například na cvičení s Mgr. Klárou Novotnou, fyzioterapeutkou Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze.

Při inkontinenci je velmi důležité cvičení. Vyzkoušejte například Kegelovy cviky a cvičení Ludmily Mojžíšové.

Dále se doporučuje cvičení dle Ludmily Mojžíšové, které má velmi blahodárné účinky. Cviky původně vznikly pro nápravu poraněného pohybové aparátu, především při vertebrogenních potížích. Časem se však ukázalo, že léčivost těchto cviků zdaleka přesahuje jejich původní záměr. Cvičení pomáhá ženám při problémech s inkontinencí, otěhotněním a s bolestivou či chybějící menstruací. Metoda je opět založená na posilování ochablého svalstva, a to v oblasti dutiny břišní, zad a pánevního dna. Cvičit byste opět měli se zkušeným terapeutem, který vás vhodně povede. A jak takové cvičení probíhá? Podívejte se na cviky dle FYZIOkliniky. Zajímá vás pohybová terapie? Cvičení Ludmily Mojžíšové najdete blíže také v našem e-booku Zdravá žena.

BYLINNÉ PRODUKTY

Při problémech s únikem moči můžete také sáhnout po přírodních přípravcích, které blahodárně působí na správné fungování močového ústrojí. Vyzkoušet můžete například lichořeřišnici větší, která funguje jako silné přírodní antibiotikum, močopudné bylinky, jako jsou celík zlatobýlmedvědice lékařskápřeslička rolníkopřiva dvoudomá, nebo Jančův ledvinový čaj na pročištění ledvin.

Doporučujeme také tělo řádně detoxikovat a odkyselit. Na noc si můžete nasadit kúru s detoxikačními náplastni. Detoxikační náplasti se lepí na plosky nohou, které jsou zrcadlem našich vnitřních orgánů. Tyto náplasti obsahují koncentrované komplexy bylin, které mají detoxikační účinky. Dále pitím čaje Tibetský sběr, který obsahuje bylinný komplex jako např. byliny třezalku tečkovanou, která má příznivý vliv na normální tráven, funkce jater i žlučníku. Dále jahodník obecný, který zmirňuje střevní diskomfort. Smil písečný podporuje normální funce jater i žlučníku apod.  A nakonec funkční komplex Citrokalcevit, který nastolí přirozenou rovnováhu PH v těle a zajiství pravidelnou dávku vitamínů a stopových prvků. Toto vše může podpořit přirozené procesy detoxikace těla. Blahodárně také působí bylinná 10denní kúra s vložkami Energie života. Byliny v ní obsažené harmonizují ženské zdraví.  Inkontinenční vložky vyměňte raději za bylinné menstruační vložky Energie bylin, které obsahují celkem 49 bylin, Jejich patentovaný bylinný komplex pozitivně působí na ženské intimní partie. Na močové cesty také velmi příznivě působí fytovložky Jemná péče a fytonáplasti Yaoshen Forte, jejíž bylinné složení posiluje ledviny a močové cesty. Zajímavým pomocníkem při boji proti inkontinenci se ukazuje také unikátní gel Volupta+. Jeho základem je aminokyselina L-arginin, která spouští v těle proces rozšiřování cév, a zajišťuje tak mohutný příliv krve do pohlavních orgánů. Při pravidelném používání dochází ke zlepšení krevního oběhu v pánevních orgánech.

PORAĎTE SE S ODBORNÍKEM

Než se však pustíte do samoléčby na vlastní pěst, zvažte návštěvu odborníka. Této problematice se věnuje řada specialistů – urologové, fyzioterapeuti, fytoterapeuti aj., kteří dokážou váš problém správně lokalizovat a navrhnout vhodné řešení. Navštívit můžete také naše Centrum ženského zdraví, kde se na podobné případy rovněž specializujeme.