Zpět
Zpět
Cítíte se stále unavení? Můžete mít v těle škodlivé parazity a toxiny - V harmonii s tianDe

Cítíte se stále unavení? Můžete mít v těle škodlivé parazity a toxiny

Probouzíte se už ráno bez energie? Po každém jídle byste nejraději zapadli zpět do postele? Trápí vás vracející se nemoci? A přesto výsledky od lékaře vypadají, že jste zdraví? Za vaší vleklou únavou a zdravotními obtížemi mohou stát paraziti a toxiny. Přečtěte si, jak se do těla dostávají a jak proti nim bojovat.

Jak se paraziti a toxiny dostanou do našeho těla

Cesta parazitů a toxinů do našeho těla není příliš složitá. K nákaze například stačí špatně upravené nebo umyté jídlo, paradoxně i ovoce a zelenina tak může být zdrojem nákazy, limonády a nápoje obsahující přílišnou chemii, návštěva bazénu, klimatizace v parných dnech nebo třeba oblíbení domácí mazlíčci. Významným faktorem je také naše psychické rozpoložení, zejména strach a stres jsou častým spouštěčem onemocnění.

Dobrá zpráva je, že naše tělo si umí s řadou parazitů a toxinů samo poradit a provést tzv. samočistící proceduru. Špatná zpráva je, že důsledkem špatné životosprávy můžou tyto očistné schopnosti selhat.

Paraziti

Paraziti se vyskytují ve střevech, plicích, játrech, svalech, hltanu, mozku, krvi, kůži i v očích. Nejobvyklejší příznaky je nadýmání, bolesti břicha, alergie, chronická únava, nevysvětlitelné hubnutí, bolesti kloubů, poruchy chování, chronické infekce, poruchy paměti a spánku, psychické poruchy. Paraziti také způsobují růst novotvarů v těle, jako jsou cysty a myomy. Výrazně snižují imunitní systém.

Mezi nejčastější parazity patří Toxoplasma Gonddii a Motolice. Toxoplasmu Gonddii vám může přivodit jakýkoliv domácí mazlíček, který je přenašečem. Zdrojem Motolice bývají mastné výrobky, které jsou špatně tepelně upravené. Motolice napadá játra a žlučovody, příznakem bývá průjem nebo zácpa, hubnutí, únava, zhoršený metabolismus, svědění kůže, alergie, záněty močových cest nebo třeba pocit tlaku na straně jater.

Toxiny

Toxiny můžeme rozdělit do dvou typů – Exotoxiny a Endotoxiny. Exotoxiny jsou škodlivé chemické látky, které se do těla dostávají z vnějšího prostředí. Endotoxiny jsou látky, které se v těle vytváření v důsledku přirozeného metabolismu. Pokud však jejich množství překročí přípustnou mez, tělo začne být toxické samo pro sebe. Nejčastějším příznakem je únava a oslabení organismu.

Čas na detox

Jak už jsem zmínila, špatná životospráva často zapříčiňuje, že si tělo s parazity a toxiny samo neporadí. V takovém případě je nutné mu podat pomocnou ruku a pustit se do detoxikace, která povzbudí váš organismus a podpoří metabolismus. Výsledek je pak odbourání únavy, stresu a zažívacích obtíží. Budete mít mnohem více energie a posílí se váš přirozený imunitní systém.

Bylinné čaje

A čím si tedy konkrétně pomoci? Velmi účinné jsou bylinné směsi mateřídoušky, řebříčku, truskavce, proskurníku, jitrocele, černého bezu, divizny, fenyklu, yzopu, čekanky a plicníku.

Dříve než se však vydáte do nejbližšího supermarketu pro čaj s některou z těchto bylin, doporučuji navštívit jakékoliv bylinkářství s odborným personálem, např. Harmonie Anna. Krom toho, že vám připraví směs konkrétně pro váš problém, najdete zde mnohem kvalitnější zboží. Samozřejmě chápu, že jsou situace, kdy se do specializované prodejny nedostanete. V takovém případě vám doporučuji objednat si bylinný čaj s vrbovkou s ostropestřcem mariánským a bylinný čaj Tibetský sběr.

Soli, detoxikační náplasti a doplňky stravy

Bohužel praxe mi stále více potvrzuje, že donutit někoho pít bylinný čaj může být nadlidský výkon. Naštěstí existují i různé alternativy, které bylinky obsahují, ale je snazší je užívat, ať už z důvodu chuti či času přípravy.

Osvědčily se mi především doplňky stravy Funkční komplex s vlašským ořechem a Funkční komplex Ostropestřec s riboflavinem. Oba tyto přípravky si poradí s řadou parazitů i toxinů a jistě oceníte jejich snadné užívání.

Dále doporučuji detoxikační náplasti na nohy. Jejich obrovskou výhodou je, že pracují, zatímco vy poklidně spíte. Kromě odstranění toxinů z těla vám pomůžou také zvýšit imunitu, odstraní únavu a zlepšují koloběh krve. Velmi účinná je také masáž solemi, která pomáhá rozproudit lymfatický systém. Sůl lze použít opravdu jakoukoliv, můžete však spojit příjemné s užitečným a použít např. tělovou sůl s grapefruitem, která pomáhá proti celulitidě, nebo tělovou sůl se zeleným čajem, která vás v letních dnech příjemně osvěží.