Probouzíte se už ráno bez energie? Po každém jídle byste nejraději zapadli zpět do postele? Trápí vás vracející se nemoci? A přesto výsledky od lékaře vypadají, že jste zdraví? Za vaší vleklou únavou a zdravotními obtížemi mohou stát paraziti a toxiny. Přečtěte si, jak se do těla dostávají a jak proti nim bojovat.
Jak se paraziti a toxiny dostanou do našeho těla
Cesta parazitů a toxinů do našeho těla není příliš složitá. K nákaze například stačí špatně upravené nebo umyté jídlo, paradoxně i ovoce a zelenina tak může být zdrojem nákazy, limonády a nápoje obsahující přílišnou chemii, návštěva bazénu, klimatizace v parných dnech nebo třeba oblíbení domácí mazlíčci. Významným faktorem je také naše psychické rozpoložení, zejména strach a stres jsou častým spouštěčem onemocnění.
Dobrá zpráva je, že naše tělo si umí s řadou parazitů a toxinů samo poradit a provést tzv. samočistící proceduru. Špatná zpráva je, že důsledkem špatné životosprávy můžou tyto očistné schopnosti selhat.
Paraziti
Paraziti se vyskytují ve střevech, plicích, játrech, svalech, hltanu, mozku, krvi, kůži i v očích. Nejobvyklejší příznaky je nadýmání, bolesti břicha, alergie, chronická únava, nevysvětlitelné hubnutí, bolesti kloubů, poruchy chování, chronické infekce, poruchy paměti a spánku, psychické poruchy. Paraziti také způsobují růst novotvarů v těle, jako jsou cysty a myomy. Výrazně snižují imunitní systém.
Mezi nejčastější parazity patří Toxoplasma Gonddii a Motolice. Toxoplasmu Gonddii vám může přivodit jakýkoliv domácí mazlíček, který je přenašečem. Zdrojem Motolice bývají mastné výrobky, které jsou špatně tepelně upravené. Motolice napadá játra a žlučovody, příznakem bývá průjem nebo zácpa, hubnutí, únava, zhoršený metabolismus, svědění kůže, alergie, záněty močových cest nebo třeba pocit tlaku na straně jater.
Toxiny
Toxiny můžeme rozdělit do dvou typů – Exotoxiny a Endotoxiny. Exotoxiny jsou škodlivé chemické látky, které se do těla dostávají z vnějšího prostředí. Endotoxiny jsou látky, které se v těle vytváření v důsledku přirozeného metabolismu. Pokud však jejich množství překročí přípustnou mez, tělo začne být toxické samo pro sebe. Nejčastějším příznakem je únava a oslabení organismu.
Čas na detox
Jak už jsem zmínila, špatná životospráva často zapříčiňuje, že si tělo s parazity a toxiny samo neporadí. V takovém případě je nutné mu podat pomocnou ruku a pustit se do detoxikace, která povzbudí váš organismus a podpoří metabolismus. Výsledek je pak odbourání únavy, stresu a zažívacích obtíží. Budete mít mnohem více energie a posílí se váš přirozený imunitní systém.
Bylinné čaje
A čím si tedy konkrétně pomoci? Velmi účinné jsou bylinné směsi mateřídoušky, řebříčku, truskavce, proskurníku, jitrocele, černého bezu, divizny, fenyklu, yzopu, čekanky a plicníku.
Dříve než se však vydáte do nejbližšího supermarketu pro čaj s některou z těchto bylin, doporučuji navštívit jakékoliv bylinkářství s odborným personálem, např. Harmonie Anna. Krom toho, že vám připraví směs konkrétně pro váš problém, najdete zde mnohem kvalitnější zboží.
Soli, detoxikační náplasti a doplňky stravy
Bohužel praxe mi stále více potvrzuje, že donutit někoho pít bylinný čaj může být nadlidský výkon. Naštěstí existují i různé alternativy, které bylinky obsahují, ale je snazší je užívat, ať už z důvodu chuti či času přípravy.
Osvědčily se mi především doplňky stravy Funkční komplex s vlašským ořechem a Funkční komplex Ostropestřec s riboflavinem. Oba tyto přípravky si poradí s řadou parazitů i toxinů a jistě oceníte jejich snadné užívání.
Dále doporučuji detoxikační náplasti na nohy. Jejich obrovskou výhodou je, že pracují, zatímco vy poklidně spíte. Kromě odstranění toxinů z těla vám pomůžou také zvýšit imunitu, odstraní únavu a zlepšují koloběh krve. Velmi účinná je také masáž solemi, která pomáhá rozproudit lymfatický systém. Sůl lze použít opravdu jakoukoliv, můžete však spojit příjemné s užitečným a použít např. tělovou sůl s grapefruitem, která pomáhá proti celulitidě, nebo tělovou sůl se zeleným čajem, která vás v letních dnech příjemně osvěží.