Zpět
Zpět
Jak využít dle TČM období srdce | V harmoniistiande.cz

Jak využít dle TČM období srdce k zvýšení sebelásky, energie a celkovému ozdravení

období ohně a srdce

Polovina května až července je podle tradiční čínské medicíny obdobím, kdy je třeba se zaměřit na ozdravení nejen srdce, ale i na jeho párový orgán tenké střevo. Tomuto času, ve kterém bychom se měli soustředit především sami na sebe, vévodí, jak jinak, červená barva.

Dnes se dotkneme významu pocitu štěstí, ale především zdravotních potíží souvisejících se srdcem a tenkým střevem. A ke slovu přijde i osvědčená podpůrná kůra, kterou si každé srdce šťastné ženy jednou za rok 100% zaslouží, včetně doporučení vhodných potravinových doplňků a bylin.

Zdravá sebeláska na první místě

Pro každou ženu znamená štěstí něco úplně jiného, zvláštního a jedinečného. Stejně tak, jako je jiná, zvláštní a jedinečná ona. Je jedno, jakou je žena zvenku či uvnitř. Stálá je jen jediná věc, a to jedinečný pocit štěstí. 

Pouze šťastná žena může rozdávat to, co sama má, svému okolí. Nejdůležitější je stabilita, harmonie, láska a porozumění. A nejvíce samozřejmě zdraví. To jsou střípky štěstí, stejně jako okvětní lístky na květinách. Tuto mozaiku štěstí si každá žena může (a měla by) poskládat sama. Bez pocitu štěstí totiž život rychle bledne a pocit smysluplnosti se vytrácí.

Citem, který se váže na srdce, je radost a pocit štěstí. Nedostatek nebo přebytek těchto pocitů je odrazem energie srdce. Při prázdnotě energie srdce se dostavuje smutek a melancholie.

Srdce – císař těla

V čínské medicíně je srdce nazýváno císařem těla. Ovlivňuje naši mentální i fyzickou kondici, paměť, myšlení a spánek. Srdce odpovídá za kvalitu krve a stav celé krevní soustavy, kterou tvoří žíly, tepny, cévy a vlásečnice. 

Jeho hlavní funkcí je vyživovat všechny ostatní orgány v těle. Jeho párovým orgánem je tenké střevo. Ideální čas na ozdravení a opečovávání těchto orgánů a jejich energie je období mezi 15. květnem až 14. červencem

Příznaky oslabeného srdce

Pokud se cítíte vyčerpaní a bez energie, možná jste v zimě málo odpočívali a nenabrali dostatek síly – tudíž jste vyčerpali energii ledvin a to má nyní vliv i na vaše srdce. 

Vysoké teploty spojené s létem nemusí dělat dobře právě lidem, kteří mají problémy se srdcem, cévami či krví. Dostatečný a pravidelný pitný režim by měl být samozřejmostí.

Podpořte činnost vašeho srdce v tomto období. A nejen to, vpusťte si do života více lásky a učte se více milovat sami sebe. Potom bude i mnohem jednodušší přijímat životní události, umět se s nimi vypořádat, a tím zlepšit i fyzické srdeční obtíže.

Vaše srdce potřebuje podpořit, pokud míváte:

 • studené končetiny,
 • vlhké ruce,
 • bušení srdce,
 • slabý nebo nepravidelný pulz,
 • nízký či naopak vysoký krevní tlak,
 • zarudnutí v obličeji nebo naopak popelavou bledost,
 • návaly horka,
 • odpor k horku,
 • přemíru snů nebo nespavost,
 • chronické pocení,
 • migrény,
 • zácpy.

Letní podpůrná kúra pro všechna šťastná srdce

Chcete-li podpořit činnost vašeho srdce, případně vyřešit i nějaký ten zdravotní problém, je vhodné absolvovat podpůrnou kúru za pomocí bylinných směsí a potravinových doplňků. Důležitá je samozřejmě i úprava a odlehčení jídelníčku.

 • Pijte co nejvíce čisté vody plus minerálku Magnesii, zelený čaj a vodu s citronem. 
 • Nezapomínejte mít ledviny stále v teple. 
 • Omezte konzumaci červeného masa, vajec, mléčných potravin a cukru.

Zařaďte do jídelníčku

 • listové saláty
 • hodně mrkve – je skvělým antioxidantem, velkým pomocníkem proti virům a je vhodná při hubnutí 👍
 • luštěniny: červená čočka, řepa, kukuřice, fazole 
 • ovoce: fíky, jahody, maliny, švestky, meruňky
 • používejte himalájskou sůl – nezadržuje vodu v těle
 • je velmi vhodné zařadit 2x týdně ryby: losos, makrela, sardinky 
 • výborným zdrojem nenasycených mastných kyselin je olej ze lněných semínek

🔥 Nejvhodnějším obdobím pro očistnou kúru srdce je čas od 15. května do 14. července. Čas nejvyšší aktivity srdce podle TČM je mezi 11. a 13. hodinou, pro tenké střevo pak mezi 13. a 15. hodinou.

► Vhodné potravinové doplňky vám ráda doporučím přesně na míru. Stačí se se mnou spojit – kontakty 📩📞.

Tip, když nestíháte

Nemáte moc času na přípravu jídla? Využijte zdravé a rychlé svačinky od TianDe, které udělají dobře především vašim střevům. Kysel obsahuje potřebnou vlákninu, která efektivně pročistí po zimě unavený organismus. 

 • Pektinový kysel s vlochyní a borůvkou, nebo s rakytníkem a jablkem, zpestří váš jídelníček a udělá dobře nejen srdci. 

Vhodné bylinky a doplňky pro období ohně 

Hloh je doslova srdeční bylinou. Podporuje normální činnost srdce, normální funkce nervové a oběhové soustavy. Má také relaxační účinek a napomáhá usínání. 

Srdečník a jeho účinky byly známy již ve starověkém Řecku a Římě. Užíval se především na srdeční potíže, úzkosti a při stresových situacích. Doporučoval se též při potížích s menstruačním cyklem – bolestech, absenci, atd.

Geroproline je potravinový doplněk, který chrání naše srdce a cévy, Komponenty v něm obsažené zabraňují lámavosti kapilár a normalizují krevní tlak. Obsahuje i přírodní hořčík, dále resveratrol, který zmírňuje zánětlivé procesy v těle, či síru, která vyživuje kloubní chrupavky. Výhodou je, že lze užívat dlouhodobě.

Jádra vinné révy jsou velmi silným antioxidantem, který se podílí na potlačení volných radikálů. Přírodní antioxidanty resveratrol a quercetin nejsou jen štítem pro vaše srdce a nervovou soustavu, ale podporují i kondici vaší pokožky. Proto tablety s extraktem z vinné révy doporučuji jako vhodný potravinový doplněk právě v období ohně. 

Komplex glutathione ie králem mezi super antioxidanty. Navíc je i zdrojem zinku, vitamínu B6 a vitamínu A. Jedná se o doplněk stravy na podporu imunity. Glutathione complex od TianDe obsahuje profylaktickou dávku tripeptidu glutathionu. Pomáhá udržovat ochrannou funkci organismu v období nachlazení a virových onemocnění a navíc pomáhá regenerovat sliznici plic. 

🔎 Využijte všech výhod VIP karty TianDe, včetně mého bezplatného poradenství.